• Millî Kültür

  • Millî Kültür

  • Kültür, milli; medeniyet, milletler arasıdır.

  • "Medeniyet gül alıp gül satmak, gülü gül ile tartmaktır. Ömer Özercan

Copyright 2022 - Custom text here

Müze Kart İle Tarihe Yolculuk

Tarihe Açılan Kapı: Müzekart

Türkiye'nin "müze müze gezdiren" tek kartı müzekart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyerini ücretsiz gezebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart, geçmişine değer veren kültür ve sanat meraklılarına avantajlarla dolu tarihi bir imkan sağlıyor. Uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini, inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri yılda iki kez ücretsiz ziyaret etme olanağını veriyor.

Müzekart ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları, yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor. Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren 1 (bir) yıl süre ile geçerli olan müzekartınız sadece 40 TL.

Müze Kartı Nasıl Alırım

Müzekartınızı almak için fotoğraflı bir kimlik belgenizle birlikte Müzekart Satış Noktalarına başvurmanız yeterlidir.

Ayrıca ''www.muzekart.com'' adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla da Müzekart başvurusu yapılabiliyor. Sistem onay aldıktan sonra kart, üç gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.


Hangi müzelere gidilmez desek daha doğru...

Zengin tarih ve kültür birikimine sahip olan coğrafyamızda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyerini Müzekart ile yılda ikişer kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı; Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise'de geçerli değildir. Belirtilen üniteler için ücret ödenmesi gerekmektedir.

Müzekart ile gezebileceğiniz tüm müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız.

 SATIŞ NOKTALARI

Müzekart+'nızı almak için fotoğraflı bir kimlik belgeniz ile birlikte Müzekart Satış Noktalarına başvurmanız yeterlidir.

Ayrıca internet üzerinden ve Mobil Satış İstasyonlarından müzekartınızı alabilirsiniz.

 

 

 

f t g m